kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

„Najlepszy czytelnik wakacji 2009”
2009-10-05
Najlepszy czytelnik Wakacji 2009 r.

Kategoria I - dzieci najmłodsze klas 0 - III

Miejces. Nazwisko i imię Klasa Liczba książek Nagroda
1. Cierpicka Roksana III 74 Słownik bohaterów liter
2. Wójcik Angelika II 58 Burnett – Mała księżniczka
2. Grzebyk Justyna II 58 Burnett – Mała księżniczka
3. Rozmys Aleksandra I 52 Andersen - Baśnie
4. Biernacki Michał 0 48 Grabowski – Puc, Bursztyn
5. Pec Patrycja III 46 Collodi – Pinokio
6. Bolanowska Julia II 25 Brzechwa – Akademia pana
7. Kudasik Julia 0 25 Andersen – Baśnie
7. Kudasik Jakub 0 19 Strażak Sam
8. Gruchlik Bartłomiej I 18 Brzechwa – Akademia pana
9. Wesołowska Kornelia I 13 Brzechwa – Akademia pana
10. Duplaga Wiktoria 0 8 Gellner – Podwórkowa ....
11. Świdrak Oliwia II 8 Brzechwa – Akademia pana
12. Frydrych Karolina III 7 Collodi - Pinokio
13. Szymbara Justyna III 6 Collodi – Pinokio
14. Morzanowska Anita II 5 Grabowski – Puc, Bursztyn
15. Szymbara Kamil I 5 Gellner – Zamkowe bajeczki

Kategoria II - dzieci starsze klas IV – VI

Miejsce Nazwisko i imię Klasa Liczba książek Nagroda
1. Woltman Martyna IV 40 Sienkiewicz – W pustyni...
2. Borek Angelika VI 37 Burnett – Tajemniczy ...
2. Borek Ewa VI 37 Twain – Przygody Hucka
3. Biernacka Anna VI 30 Verne – W 80 dni dookoła
4. Trznadel Katrzyna VI 29 Verne – W 80 dni dookoła
5. Buczyńska Justyna VI 25 Dickens – Opowieść wigil.
6. Ziomek Bartosz V 17 Dickens – Opowieść wigil.
7. Trybus Alicja V 16 Dickens – Opowieść wigil.
8. Jajeśnica Żaneta VI 12
8. Orzechowska Karolina V 12
9. Makoś Klaudia VI 11
10. Pawłowska Katarzyna V 9
11. Rzońca Konrad V 7
12. Barańska Agnieszka V 5

Kategoria III – młodzież gimnazjalna

Miejsce Nazwisko i imię Klasa Liczba książek Nagroda
1. Fartocka Agnieszka I 101 Słownik bohaterów
2. Laba Klaudia I 44 Orzeszkowa – Nad Niemnem
3. Wojnar Przemysław I 34 Mickiewicz – Dziady
4. Borek Żaneta I 32 Sienkiewicz – Pan...
5. Bożek Konrad III 25 Kamieńska – Książka
5. Kluza Jan III 20 Kamieńska – Książka
6. Wiśniowska Klaudia II 18 Konopnicka – Wybór nowel
7. Lichoń Klaudia I 14
7. Radoń Adrian I 14
8. Czaja Milena II 12
9. Rygiel Karolina II 11


Najlepszy Czytelnik Wakacji 2009 r.

Potok

Szkoła Podstawowa
Miejsce Nazwisko i imię Klasa Ilość książek Nagroda
1. Hromik Michał V 82 Słownik motywów liter.
2. Zajdel Aleksander V 35 Twain – Przygody Hucka

Gimnazjum
1 Drozdowicz Karolina I 39 Orzeszkowa – Nad Niemnem
2. Jucha Monika II 32 Sienkiewicz – Quo vadis
2. Adamczuk Krystyna III 32 Sienkiewicz – Quo vadis


Żarnowiec

Gimnazjum
Miejsce Nazwisko i imię Klasa Liczbaksiążek Nagroda
1. Szeredy Elżbieta II 26 Mickiewicz – Dziady
2. Urbanek Sabina I 23 Sienkiewicz – Pan Wołodyjowski
3. Biedroń Marlena III 16 Konopnicka – Wybór nowel

Szkoła Podstawowa
1. Nowak Arkadiusz IV 15 Twain – Przygody Hucka


Jaszczew

Szkoła Podstawowa
Miejsce Nazwisko i imię Klasa Liczbaksiążek Nagroda
1. Smyka Pulina VI 52 Twain – Przygody Hucka


Dobieszyn

Gimnazjum
Miejsce Nazwisko i imię Klasa Liczba książek Nagroda Potwierdzenieodbioru
1.. Prugar Kinga II 25 Kamieński – Książka nad...

Szkoła Podstawowa
1. Kozioł Patrycja IV 24 Burnett – Tajemniczy ogród


Podsumowanie konkursu
„Najlepszy czytelnik wakacji 2009”


Przy ogólnokrajowym zjawisku spadającego czytelnictwa dzieci i młodzieży cieszy fakt, że nie wszystkie dzieci naszej gminy na czas wakacji całkowicie rozstają się z książką. Wiele z nich wzięło udział w konkursie na najlepszego czytelnika wakacji 2009. Jak co roku rywalizacja przebiegała w trzech grupach wiekowych: dzieci najmłodsze z klas 0 do III, dzieci starszych klas szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna z Jedlicza, Dobieszyna, Jaszczwi, Potoka i Żarnowca. Na szczególną pochwałę zasługują te najmłodsze, które najliczniejszą grupą i ze szczególnym zapałem przystąpiły do konkursu. Wszystkie one otrzymały nagrody książkowe. W dwóch pozostałych kategoriach nagrodami książkowymi uhonorowano te najbardziej aktywne, które jak zauważamy wyrobiły już w sobie nawyk czytania i z roku na rok chętnie biorą udział w różnych konkursach czytelniczych, i co procentuje także lepszymi wynikami w nauce.


Laureatami konkursu zostali:

w Jedliczu

Dzieci klas 0 – III
Miejsce Nazwisko i imię Klasa Liczba książek
1. Cierpicka Roksana III 74
2. Wójcik Angelika II 58
2. Grzebyk Justyna II 58
3. Rozmus Aleksandra I 52
4. Biernacki Michał 0 48
5. Pec Patrycja III 46
6. Bolanowska Julia II 25
7. Kudasik Julia 0 25
7. Kudasik Jakub 0 19
8. Gruchlik Bartłomiej I 18
9. Wesołowska Kornelia I 13
10. Duplaga Wiktoria 0 8
11. Świdrak Oliwia II 8
12. Frydrych Karolina III 7
13. Szymbara Justyna III 6
14. Morzanowska Anita II 5
15. Szymbara Kamil I 5

Dzieci klas IV-VI
Miejsce Nazwisko i imię Klasa Liczbaksiążek
1. Woltman Martyna IV 40
2. Borek Angelika VI 37
2. Borek Ewa VI 37
3. Biernacka Anna VI 30
4. Trznadel Katarzyna VI 29
5. Buczyńska Justyna VI 25
6. Ziomek Bartosz V 17
7. Trybus Alicja V 16

Gimnazjum
Miejsce Nazwisko i imię Klasa LiczbaKsiążek
1. Fartocka Agnieszka I 101
2. Laba Klaudia I 44
3. Wojnar Przemysław I 34
4. Borek Żaneta I 32
5. Bożek Konrad III 25
5. Kluza Jan III 20
6. Wiśniowska Klaudia II 18

w Jaszczwi

Szkoła Podstawowa
Miejsce Nazwisko i imię Klasa Liczbaksiążek
1. Smyka Paulina VI 52

w Potoku

Szkoła Podstawowa
Miejsce Nazwisko i imię Klasa Ilośćksiążek
1. Hromik Michał V 82
2. Zajdel Aleksander V 35

Gimnazjum
1 Drozdowicz Karolina I 39
2. Jucha Monika II 32
2. Adamczuk Krystyna III 32

w Żarnowcu
Szkoła Podstawowa
Miejsce Nazwisko i imię Klasa Liczbaksiążek
1. Szeredy Elżbieta II 26
2. Urbanek Sabina I 23
3. Biedroń Marlena III 16

Gimnazjum
1. Nowak Arkadiusz IV 15














powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł